CEO’dan Mektup

Team İletişim olarak, kurulduğumuz 1994 yılından bu yana ‘kültürel ve dijital dönüşüm’ çağının getirdiği yenilikleri heyecanla izliyoruz. Bize göre, gelecek aslında bugün tasarlanıyor ve yeniden tanımlanıyor. Sadece çok yakından bakmamız, görmemiz ve duymamız gerekiyor. Biz, yakından bakmayı tercih eden ve bundan mutluluk duyan bir ekibiz. Halkla ilişkiler(PR) ekseninde kurduğumuz iletişim danışmanlığını, klişe kalıplarla değil, yeni nesilden beslenen bir yaklaşım ile tanımlıyoruz.

Şeffaflık, bireysel güçlenme ve diğer tüm eğilimler bize geleceğin tam olarak ne olacağını değil ama yakın geleceğin neye benzeyeceğini anlatıyorlar. Bu yeni eğilimler, PR disiplini pazarlama iletişiminde çok kilit bir pozisyona taşıdı. Samimi, faydalı ve güvenilir içerik hiçbir zaman bu kadar önemli olmamıştı. Bunun yanı sıra PR, dijital dönüşümle birlikte yeni ve çok zengin mecralara ulaşmış oldu. Bugün Team’de, geleneksel yöntemleri, yeni çağın yeni taktikleri ve araçları ile harmanlıyoruz. Biliyoruz ki yeni nesiller, monolog değil diyalog, klişe masallar değil dürüst hikâyeler ile ilgileniyorlar. Biliyoruz ki, kurumsal itibarı güçlendirmek için, bir gazete röportajının veya çalışanlara yönelik bir hafta sonu pikniğinin tek başına yeterli olabileceği günler çoktan geride kaldı... Bizce gelecek; yeni nesillerin sesine bugün kulak veren, şeffaf, çevreci, topluma duyarlı ve insan merkezli bir iş yapış şeklini benimseyen markalar ve insanlar tarafından tasarlanacak. Bu nedenle ekip yapımızı, yeni bir PR tanımını eksene koyarak 2011 yılında yeniden kurguladık. PR Team, EVENT Team, DIGITAL Team ve CONTENT & DESIGN Team birimlerimizin, bütünsel iletişim yaklaşımı çerçevesinde, hem birbirinden bağımsız hem de birlikte hareket edebilecekleri bir sistem kurduk. Yine 2011’de, şirket yapımızı global bir dokunuşla güçlendirdik. Sistemimizi global boyutta hizmet verebilecek bir altyapıya kavuşturmak ve bilgi birikimimizi artırmak amacıyla, dünyanın en büyük bağımsız PR ajansları ağı olan IPRN’nin üyesi olduk ve ülkemizi bu platformda bugün de başarı ile temsil etmeye devam ediyoruz.

Biz, dünyadaki ‘iyi dönüşüme’ akılcı çözümlerle katkı sağlayan, yaratıcı, inovatif, insan odaklı, iletişimsel ve konuşkan bir ekibiz. Tüm iş süreçlerimizde yenilikçi yaklaşımlar geliştirme sorumluluğu ve bilinciyle hareket etmeyi ilke edindik. Biz, bugüne dek çeşitli sektörlerden 150’ye yakın markaya hizmet vermiş olan global altyapılı bir iletişim ajansıyız. Türkiye’deki ‘yeni nesil iletişim danışmanlığının’ öncülerinden biri olarak, kurulduğumuz günden itibaren işimize olan tutkumuzu her geçen gün artırarak, kararlılıkla çalışmaktayız. Daha iyi bir gelecek için siz de dönüşüm ve iletişime inanıyorsanız, Arnavutköy’deki ofisimizde sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Aslı Akın
Kurucu ve CEO
Team İletişim ve Danışmanlık